אודותינו

שלום לכם!

שמי אִליה בקרמן.
נשוי+ שני בנים ובת.
אני עוסק בחינוך והתפתחות ילדים משנת 2009.
מחבר ומתרגם ספרים בתחום התפתחות ילדים, מנחה ילדים, הורים ואנשי מקצוע, מעביר הרצאות, קורסים וסדנאות בגישה "פדגוגיה אתית".
בהשכלתי הראשונה, אני מהנדס אלקטרוניקה (תואר שני) ועסקתי בהנדסה כ-20 שנה. מאז שאני זוכר את עצמי, סיקרנו אותי נושאים של חינוך והתפתחות ילדים. על פי הפתגם הסיני הידוע "כשהתלמיד מוכן, המורה מופיע" בשנת 2009 פגשתי והכרתי את דר' וליאבסקי. זו הייתה נקודת המפנה של חיי. התחלתי לעסוק במה שאני הכי אוהב, מה שעושה טוב לילדים ולמבוגרים. מאז אני מטמיע את גישתו "פדגוגיה אתית" בארץ באמצעות הרצאות, סדנאות וחוגים.

במהלך השנים פגשתי ילדים ומבוגרים מתוסכלים ומבולבלים, שמחפשים פתרונות ותשובות. אני רואה את תפקידי לעזור לכל ילד שמבקש עזרה ולחלוק עם הורים ואנשי מקצוע את ניסיוני ואת הידע שלי בתחום החינוך וההתפתחות.

דר' אנדרי וליאבסקי – פסיכולוג, איש חינוך, בעל תואר שני בפיסיקה, דוקטור לפילסופיה, מיסד ומנהל (לשעבר) של בית הספר החופשי לחשיבה ולתקשורת (סנט-פטרבורג). דר' וליאבסקי פיתח את הגישה "פדגוגיה אתית" והשיטה "משחקי בריאות ולמידה" בשנות ה-90 של מאה ה-20.
מחבר ספרים רבים כגון: "פדגוגיה אתית", סידרת הספרים "אלף-בית" (שלושה כרכים), "משחקי בריאות ולמידה", "כיצד להבין את הילד", "המשפחה כדרך להתפתחות" ועוד.
דר' וליאבסקי מגיע ארצה באופן תדיר, מעביר את הידע לתלמידיו ולקהל הרחב החל משנת 2000. 
מאז ועד עכשיו הוא נתן מענה למאות ילדים ומשפחות בישראל.
דר' וליאבסקי הוא אב ל-4 וסב ל-11 נכדים וסבא רבא לנינה אחת.

דרכי בעולם החינוך והטיפול

בשנת 2009 הפכתי לתלמיד של דר' וליאבסקי. עברתי את כל הקורסים, הסדנאות וההרצאות בגישה "פדגוגיה אתית". אני ממשיך ללמוד, להתפתח ולהשתפר.
בשנים 2011-2018 למדתי אצל לודמילה רָזִינָה (ז”ל) את תורת ההוראה. לודמילה רזינה – מורה משכמה ומעלה, בעלת 40 שנות ניסיון בהוראה בבתי ספר שונים בסנט פטרבורג (רוסיה), נהלה בתי ספר במשך 15 שנה, מורה לרוסית, ספרות ומתמטיקה. לודמילה חלקה איתי את הידע ואת הניסיון הבלתי נדלים שלה בתהליכי למידה.

במשך דרכי בעולם הטיפול פגשתי את דר' רמי כץ, המרכז לקידום תפקודיםלמדתי אצלו ומצוות מורים המקצועי והמעולה שבמרכז את הגישה הנוירו-התפתחותית-תפקודית (NDFA). הגישה מתייחסת להתפתחות תפקודיהם של בני האדם, ומתמחה בהבנה מעמיקה ובקידום תפקודי תנועה, ויסות חושי, קשב וריכוז, למידה, תקשורת ושפה, חברתיות ועוד. תפקיד הגישה לזהות את ההתנסויות התורמות ביעילות הגבוהה ביותר לפיתוח התפקודים הבסיסיים הנדרשים, ולהפעיל אותן עפ"י הצורך.

בעקבות הניסיון שרכשתי בעבודה עם ילדים, הגעתי למסקנה שהפן הרגשי הינו חשוב במיוחד. לכן למדתי באוניברסיטת בר אילן במסלול “המשחק ככלי העצמה וטיפול” של דר’ סוזי קגן. דר’ סוזי קגן מקדמת בארץ את השיטה הטיפולית “Play Therapy”. השיטה נחשבת כיום לאחת השיטות המועדפות עבור ילדים בגילאי שנתיים עד עשר. אצל ילדים המטופלים ב- “Play Therapy” נצפתה ירידה בהתנהגות האגרסיבית של ילדים ועליה בתחושת הביטחון בחיק המשפחה. בעקבות כך העמקתי את הידע על עולמו הרגשי של הילד. 

על מנת לתמוך בגישת הגוף-נפש, צברתי ידע גם בתחום הרפואה המשלימה. אני מטפל מוסמך ברפלקסולוגיה (שמוליק זיידל) ובנוסף התמחיתי בשיטה של אילן לב לתנועה.
שלל ההיבטים הללו, מאפשרים לי לסייע ולתמוך במגוון הצרכים ההתפתחותיים והחינוכיים של ילדים.